Vybíráme skříně do dětského pokoje

Výběr nábytku do dětského pokoje podléhá hned několika pravidlům a při jejich respektování můžete pro své ratolesti vytvořit zdravý, útulný a bezpečný domov. Dětský pokoj by měl být v prvé řadě variabilní a růst společně s dítětem. Ovšem krom postele a psacího stolu dítě potřebuje i šatní skříň na své oblečení, hračky a další poklady. Pokud vaše dítě miluje barvy, rozhodně stojí za vaši pozornost šatní skříň s dekorem u323 Sten-skrine.

dětský poko

Dětský pokoj představuje jednu z nejuniverzálnějších místností, skloubí totiž dohromady spací prostor, pracovní kout a prostor pro odpočinek. Sjednotit tak všechny tyto funkce dohromady a navíc pro dítě vytvořit neotřelý prostor, nemusí být vždy jednoduché. Není se, ale čeho obávat, stačí se při vybírání nábytku do dětského pokoje řídit základními pravidly a máte z půlky vyhráno.

  1. Dbejte na bezpečnost dítěte

Děti na jednom místě nedokáží vydržet příliš dlouho, jsou to malí neposedové a každý kout je přímo vybízí k prozkoumání. Aby jejich výpravy za dobrodružstvím neskončily úrazem, dbejte na kvalitu zpracování dětského nábytku. Dvojnásob to platí hlavně u nábytku vyrobeného z laminátu, u kterého jsou k vidění ostré hrany a rohy, o které by se mohlo dítě snadno zranit.

čas na hraní

U velmi malých dětí se nedoporučuje ani nábytek v kombinaci se sklem nebo zrcadlem. V prvé řadě by měl být ale veškerý nábytek v dětském pokoji stabilní, případně upevnění ke stěně. Ostré hrany lze opatřit gumovými krytkami, které mohou případný náraz do jisté míry utlumit.

  1. Kvalitní nábytek, který vydrží i nešetrné zacházení

Nábytek a děti zkrátka nikdy nepůjde dohromady, nemají s ním totiž žádné slitování. Zvláště u nábytku určeného do dětského pokoje, je potřeba dbát na jeho zpracování, které vydrží i nešetrné zacházení v zápalu hry. Velmi důležitý je i materiál, ze kterého je nábytek vyroben.

Back to Top