Řešíte nepříjemné potíže s nízkou bonitou?

Stejně tak jako vy, je má i celá řada dalších žadatelů. Nároky poskytovatelů půjček neustále rostou, a jednou z povinných podmínek, které jsou stanoveny právě zákonem, je posouzení schopnosti žadatele budoucí úvěr splácet – a právě tuto míru schopnosti vyjadřuje vaše bonita.

Jenže žádný univerzální výpočet, podle kterého by bylo možné jednotlivé žadatele posuzovat, neexistuje. Možná je to škoda, a možná je to naopak velká výhoda. Výsledek je ten, že každý poskytovatel půjček hodnotí a počítá bonitu jinak, nároky na žadatele o půjčku se u jednotlivých společností výrazně liší.

Takže když se s průměrným platem vypravíte do banky a máte přitom pocit, že vás přece odmítnout nemohou, tak budete dost možná zklamaní. Nároky bankovních společností jsou velmi vysoké a jen málokdo z běžných lidí s běžným příjmem i výdaji uspěje.

euro-3251966_1920

Jiné je to v případě nebankovních společností. Tady naštěstí není laťka nastavená tak vysoko. Rozhodně to ale neznamená, že když budete žádat o hypotéku bez příjmu od Hypotekybezregistru.cz, tak musíte nutně uspět. Ani zde vám posouzení vaší schopnosti splácet nikdo neodpustí, a je to tak rozhodně dobře – nikdo si nepřeje, aby vás nepřiměřená finanční zátěž dostala na dno. Ba naopak, půjčky jsou zde proto, aby lidem pomáhaly. Na druhou stranu, hodnocení není tak přísné jako u bankovních domů a nikdo po vás nebude chtít nemožné. Zde vám opravdu vyjdou vstříc.

Tato nadprůměrná ochota je podpořena i tím, že v případě nebankovního úvěru musíte nutně ručit nemovitostí. Díky nemovitému majetku jako záruce se věřitel nemusí obávat, že ve chvíli, kdy byste přestali splácet, o svou investici přijde. A proto vám může nabídnout lepší podmínky než běžná banka.

euro-4906852_1920

Záleží jen na vás, zda tuto vstřícnou nabídku využijete. Jestliže nutně potřebujete půjčku a dělá vám potíže právě bonita, tak se jedná o efektivní způsob, jak celou věc chytře vyřešit. Třeba tato možnost přijde vhod i vám.

Back to Top