Tipy pro lepší trávení

Problémy se zažíváním můžou postihnout čas od času každého z nás. Většina z nás se jim čas od času nevyhne, přesto se stále jedná o tabuizované téma, o kterém se bavíme jen neradi.

střevní mikroflóra

Pojďme se tedy podívat na několik zaručených rad, které nám pomohou tomuto problému předcházet nebo alespoň trávicí potíže zmírnit.

Vše začíná už správnou konzumací potravin

Vše začíná už při vložení jídla do úst, i když je to možná úsměvné, žvýkání je základ všeho. Ano, je to tak, kousání hraje při trávení velmi důležitou roli a i když jen málokdo je ochotný trávit hodiny požvykováním, tak aby byla potrava dokonale rozmělněná, rychlost se v tomto případ nevyplácí. Nemusíte počítat, kolikrát do sousta kousnete, ale dbejte na to, aby bylo dobře rozžvýkané ještě předtím, než se ho rozhodnete spolknout. To platí i v případě hustých ovocných šťáv, kousání totiž aktivuje trávicí enzymy ve vašich ústech a připraví žaludek k činnosti.

Hořké potraviny v boji za lepší trávení

Hořké potraviny stimulují pohyb ve střevech a hlavně žaludeční šťávy, které pomáhají při trávení. Pro tělo je tak mnohem jednodušší trávit některé živiny ze stravy. Takovými potravinami je například zázvor, artyčok, česnek a další druhy plodin, které pomáhají zahřívat organismus.

Jedlá soda aneb pomocník nejenom při pálení žáhy

jedlá soda

Jedlá soda pomáhá neutralizovat žaludeční šťávy, stejně dobře poslouží i při dalších zažívacích problémech, dokonce při bolesti žaludečních vředů. Připravte si roztok ze lžičky sody a sklenice vody a vypijte. Tento roztok ale nepijte pravidelně, a pokud máte od lékaře z jakéhokoliv důvodu zakázaný příjem soli, vyhněte se mu úplně. Jedlá soda cena je velmi příznivá a tak její účinky stojí jistě za vyzkoušení.

Vláknina

Vláknina je tím pravým bojovníkem za lepší trávení. Navazuje na sebe škodliviny ve střevech, které pak společně s ní naše tělo vyloučí.

Back to Top