Klimatizace pro příjemný vzduch v místnosti


Klimatizace patří mezi už časté vybavení domácností nebo kanceláří. Můžeme nám velmi zpříjemnit den. Jak funguje klimatizace a jak si objednat instalaci? Asi nemusím nějak zdlouhavě vysvětlovat co je klimatizace, neboť jsme se s ním někdy už setkali. Pokud to vezmeme laicky, tak se jedná o kompresor, který upravuje v místnosti teplotu vzduchu. Klimatizace máte i v autě kde plní úplně stejnou funkci. V parném létě nám teplotu chladí a v zimě nám zase vzduchu ohřívá, abychom nezmrzli. A jaká je historie tohoto zařízení? Už dávní Římané si vzduch ochlazovali díky tomu, že měli zdi spojené s akvaduktem. Samozřejmě na tu dobu se jednalo pouze o bohaté Římany. Pokud bychom se, ale zaměřili na klimatizační systém, jak ho známe teď museli bychom se v historii přesunout do roku 1902. A na jakém principu funguje klimatizace? Jedná se o tři fáze, které se dají pojmenovat jako komprese, kondenzace a vypařování. Ale zase nebudeme nějak zacházet do technických detailů.

klimatizace

Zdravotní rizika používání klimatizací

S používáním klimatizace se nesou i nějaké zdravotní rizika. Mezi nejznámější a nejvíce uváděné je vysychání očí, které vede k nepříjemnému pálení. Velmi často se také lidé potkávají s bolestí hlavy, ztuhlý krk a onemocnění angínou. Nechceme tím říci, že je klimatizace nebezpečná, ale bohužel někdy mohou být tyto klimatizace nastavené na extrémně nízké teploty oproti venkovní a tyto přechody z venku do klimatizovaného prostředí a zase ven může způsobit nějaké zdravotní potíže. Proto je potřeba klimatizaci nastavovat s rozumem. Mezi další zdravotní rizika patří nevyčištěná klimatizace a díky tomu šíření mikroorganismů.

klimatizace

Kde si pořídit klimatizaci

Pořízení klimatizace a její následná instalace není nic složitého. Na trhu existuje mnoho specializovaných firem, které Vám nabídnou různé druhy klimatizace a také Vám ji doma nainstalují. Tyto firmy najdete v každém větším městě jako třeba klimatizace Brno Sunus.cz. Pod tímto heslem Vám na webu vyskočí mnoho firem. Stačí poté vyplnit poptávku a čekat na kontakt z jejich strany.

Back to Top