3D tiskárny mají co nabídnout

Precizní výroba

O této technologie jste jistě už někdy slyšeli, protože má skutečně velký potenciál. Je to zařízení, které nám za pomocí plastu výrobní počítačový model do reálné součásti. Rozdíl oproti třeba obrábění je v tom, že nahřátý plast je nanášený v malých vrstvách na sebe. Když budou vrstvy menší, tak se dočkáme lepší přesnosti, akorát musíme počítat s delším časem celého procesu. Protož při nákupu tiskárny musíme dobře zvážit, jaké by měla mít parametry.

stroj na tisk

Jestliže kupujeme zatížení, abychom si mohli doma hrát, tak nám postačí pár tisíc. Když se budeme bavit o profesionálnějším zatížení, tak cena se posune o řád výš a na špičce jsou stroje s cenou milionů. Tiskárny jsou často i ve školách, protože žáci se na nich můžou hodně naučit. Mezi parametry můžeme sledovat maximální nastavitelnou teplotou, podporované materiály, rychlost tisku, přenášet, maximální rozměry součásti a podobně, takže je dost věcí, na které musíme brát ohled.

Nemít ji není překážka

Je opravdu mnoho možností, kdy by se mohla hodit 3D tiskárna, protože touto technologií se dají vyrábět všemožné tvary k různému využití. Takový ABS materiál má dobrou pevnost, takže se využívá i u prakticky namáhaných součástí. Jestliže byste chtěli nějaký produkt, tak si můžete na počítači vyrobit model a ten poslat 3D tisku Olomouc. Ti už zvolí vhodný materiál, nastaví tisk a model předvedou do tiskárny, která začne pracovat, aby náš výrobek byl hotový. Cena se pohybuje od 70 Kč na hodinu, což je orientační cena, takže záleží na konkrétní zakázce. Je tu i možnost, kdy sami mít nebudeme model, protože vše můžeme nechat na společnosti, která nám může zajistit kompletní služby.

3D tiskárna

U součástek jsme limitováni rozměry 33x20x30 centimetrů. Požadavky zákazníků jsou různorodé, a proto se klidně zeptejte a sami uvidíte, že ve většině případů se daný předmět na 3D tiskárně skutečně dá vytisknout.

Back to Top