Začínáte podnikat a musíte si půjčit? Kde seženete nejlepší půjčku a musíte vždy dokládat příjmy?

Mnoho podnikatelů musí začínat tím, že si půjčí. Kde sehnat tu nejlepší podnikatelskou půjčku a co k tomu potřebujete? Dá se půjčit bez dokládání příjmů?

Začínáte podnikat a musíte si půjčit? Kde seženete nejlepší půjčku a musíte vždy dokládat příjmy?

Může se jednat o běžný spotřebitelský úvěr nebo o podnikatelský úvěr, ale je vždy nutné, zvážit dobře, kde si peníze půjčíte. Výhodné, a pokud možno ty nejlepší podmínky, to je to, co každého jistě zajímá. Nejde jen o úroky, o výší splátek a dobu splácení. Problém je často dokládání příjmů, čemuž se stejně nikdy nevyhnete, pokud budete mít v plánu zažádat o úvěr od banky. Obvykle ale v bance narazíte, tam totiž jsou podmínky nastavené tak, aby byl každý klient schopen splácet, a banky to mají hodně dobře pojištěné. Není to jen dokládání příjmů, jde i o prozkoumávání toho, zda jste už v minulosti půjčky měli, lustruje se i registr dlužníků, exekuce a podobně. Pro někoho to může být nepříjemné i zdlouhavé, někdo zase ví, že by v tomto případě na půjčku stejně nedosáhl. Nejvíce pro nové podnikatele může být obtížné sehnat potřebné peníze. Takže jak to vyřešit?

podnikatelská hypotéka

Půjčka a zase ta půjčka

Na nejrůznější reklamy na výhodné půjčky, můžeme narazit denně. Je otázkou, který úvěr je skutečně výhodný. Na tom můžete strávit hodně času, než vhodnou půjčku dokážete vybrat. Zatímco spotřebitelské úvěry, na které jistě také narazíte, jsou určeny výhradně soukromým osobám, tedy běžným lidem a spotřebitelům, podnikatelské úvěry lze získat jen v případě, že podnikáte nebo vlastníte živnostenský list. V tom je velký rozdíl a rozdíly jsou patrné i v podmínkách, které určují, zda na úvěr můžete nebo nemůžete dosáhnout. Podmínky pro podnikatele bývají nastavené jinak a dá se říci, že jsou mírnější, což je zejména pro začínající podnikatele jistě moc dobrá zpráva.

peníze na podnikání

Co je podnikatelská hypotéka?

Podnikatelská hypotéka je již dle názvu, poskytována skutečně jen podnikatelům. K získání tohoto úvěru toho ale příliš nepotřebujete, půjčit si pak můžete nižší ale i vyšší finanční částku, dle schopnosti splácet, ale i podle toho, kolik peněz potřebujete. Určitě se vyhnete složitému procesu posuzování, i když je třeba dokázat, že budete moci úvěr i nadále splácet a to v řádně dohodnutém termínu a při stávajících podmínkách, pro ty, kteří nemají dostatečně vysoké příjmy, pro ty kteří mají jiné dluhy, je možné vzít si i podnikatelský úvěr, kdy jako tato záruka slouží zástava nemovitosti.

V začátcích podnikání nestačí jen dobrý nápad, bez peněz totiž podnikání nemůžete dobře rozjet.

Back to Top