V Silicon Valley začínají operovat první doručovací roboti

Starship Technologies, startupový projekt zaměřený na rozvoz a založený v roce 2014 dvěma spoluzakladately služby Skype, provádí od roku 2015 ve 20 zemích po celém světě veřejné testování autonomních robotů rozvážejících zákazníkům jídlo a nápoje dle jejich předchozí objednávky. Nyní představitelé společnosti prohlašují, že jsou připraveni ke svému prvnímu zásadnímu vstupu na trh.
robot r2d2
Pracovníci developerské firmy Intuit in Mountain View v Kalifornii si budou nyní moci objednat snídani, oběd a kávu z firemní kantýny, přičemž jim jejich objednávku doručí na jakékoliv místo v prostorách společnosti jeden z šestikolových a deset kilogramů vážících autonomních robotů Starship Technologies. Jedním kliknutím lze zadat objednávku a poté je třeba určit přesné místo, kam chtějí, aby jim ji robot doručil. Podle prohlášení představitelů firmy je poptávka po tomto druhu roznášky ve firmě obrovská, a to z prostého důvodu, jelikož zaměstnanci chtějí jít přímo do práce, aniž by museli v ranních hodinách čekat ve frontě.
Starship považuje testování ve zmíněné firmě za nácvik rozvozu uprostřed města, kde byli roboti zpravidla doprovázeni lidmi majících na starost jejich obsluhu. Plné nasazení ve městech a předměstích se teprve chystá. Areál Intuit in Mountain View je dobrou alternativou pro nácvik rozvozu v obytných čtvrtích a počáteční fáze zavádění, neboť jeho konstrukce je pro jízdu robotů ideální.
objednat jídlo
Vůbec první dodávka robotem byla uskutečněna v Londýně a zahrnovala doručení jehněčího masa a falafelu z turecké restaurace. Starship Technologies nyní upíná svou pozornost na další místa v západní Evropě a Spojených státech, kde by mohla eventuálně své roboty nasadit. Další obchodní nasazení v Silicon Valley přivede roboty do kontaktu s vyšším počtem lidí a společnost doufá, že pokračování tohoto způsobu interakce zmírní některé obavy vyjádřené nad nárůstem automatizace.

Back to Top