Proč jsou dřevěné pergoly nejoblíbenější


Asi není třeba říkat, že zahrada, ať už u rodinného domu či chaty nebo chalupy, by měla být místem relaxace a odpočinku, a nezáleží na tom, zda aktivního či nikoliv. Důležité je, abychom se tam cítili dobře a abychom zde mohli nabrat síly potřebné pro další pracovní vypětí.

K tomu je samozřejmě potřeba, aby dobře vypadala a měla veškeré náležitosti, díky kterým budeme mít potřebné pohodlí. Jednou z nich je pak i stinný koutek. Rozhodně totiž není ideální, aby na nás pražilo Slunce po celou dobu našeho pobytu venku. Věřte totiž, že úpal, úžeh, ale ani spálenina nejsou nijak příjemné. A to není ani řeč o důsledcích, které by mohli mít.

altan2

Je tedy jasné, že je dobré vytvořit si stinný kout, kam nebude Slunce svítit v době, kdy nejvíce pálí. To nám umožní být venku prakticky po celý den. A kvůli tomu zahradu přeci máme, ne?

Otázkou samozřejmě je, jak jej vytvořit. Obvyklým řešením bývají nejrůznější pergoly a altánky. Ty mohou mít nejrůznější tvary a být z mnoha materiálů. Některé jsou samozřejmě oblíbenější, než jiné, avšak v současnosti jsou nejpopulárnější dřevěné pergoly.

pergola1

Ty, jednoduše řečeno, vypadají jako dřevěné zídky různé velikosti s otvory. Ty jsou tam proto, aby jimi mohl volně proudit vzduch. Také zabraňují tomu, aby ji silnější vítr povalil – a všichni víme, jak to dokáže během letních bouřek foukat.

Těmito otvory se na nás samozřejmě dostane Slunce, avšak je to rozhodně lepší, než kdybychom schytali jeho plnou dávku. Navíc je možné ještě toto přímé světlo omezit více, například osazením pergoly popínavými rostlinami, jako je například břečťan. Pokud se toto osazení provede dobře, pak setím navíc ještě zlepší vzhled.

Je tedy jasně vidět, že se jedná o velmi užitečnou věc. Díky ní můžeme trávit prakticky celý den venku, pokud se tak rozhodneme, aniž bychom sem museli příliš obávat negativních následků. A to se rozhodně vyplatí.

Back to Top