Proč je výhodné stěhování na jaře

Kdy se přestěhovat, aby to bylo nejvýhodnější? Zkuste to na jaře.

Chřipkové epidemie – od podzimu do jara je větší pravděpodobnost, že někdo z vaší rodiny onemocní, a tím se stěhování zbytečně zkomplikuje. Na jaře a v létě je to lepší, tehdy vás pravděpodobně viróza nezastihne, což oceníte i tehdy, bude-li vás stěhovat stěhovací firma. Budete potřebovat spoustu času a energie na přípravné práce a po ukončení přesunu na nové působiště vás čeká vybalení věcí z krabic, úklid a administrativní kolečko po úřadech.

stěhování na jaře

Není žádné vedro ani mráz – jednou z největších komplikací letního a zimního stěhování jsou teploty. V létě příliš vysoké, v zimě nízké. Led a sníh a námraza na silnicích nevěstí nic dobrého a stejně tak tropické teploty, které berou energii a můžeme v důsledku přepracování a přehřátí zkolabovat. Na jaře a na podzim je teplota ideální pro veškeré fyzicky namáhavější práce.

stěhování nábytku

Doba dovolených je na dosah – jarní stěhování v Praze je výhodné i v tom, že máme teprve před sebou dovolenou, a můžeme se na ni těšit, zatímco na podzim je po dovolené, vánoce relativně daleko, a jsou to jen vánoce, tedy krátké svátky. S vědomím této skutečnosti se vám bude lépe zvládat přesun na nové stanoviště po psychické stránce, k čemuž mohou přispět i kvetoucí stromy a keře, zelenající se tráva a rozkvetlé rostliny v parcích či na záhonech.

Zvolte si vhodné datum – stěhovací firmy mívají obsazené termíny zejména o víkendech, a rozhodně není dobrý nápad volat stěhováky ve středu, že chcete v pátek večer začít s přesunem vašich věcí. Víkendy bývají obsazené až měsíc dopředu, ale máme lepší nápad. Zkuste to přesunout na čtvrtek a v pátek si vzít ještě volno, abyste během prodlouženého víkendu stihli vše vybalit a alespoň provizorně fungovat. A pokud je to někdy na jaře, např. v květnu, budete to mít ještě snazší.

Back to Top