Plni překvapení


O domácích zvířátkách se dá dozvědět opravdu hodně, o tom, jak bychom je měli správně vychovávat, co jim dovolovat a naopak, jak je rozmazlovat. O kočkách se říká, že jsou falešné, o pejscích, že jsou nejlepšími přáteli člověka apod. Ale je to opravdu tak?
kočka při relaxaci.jpg
O pejskovi a kočičce
Nečastějším obyvatelem našich domácností jsou pejskové různých ras a velikostí. S námi mají společné to, že v horkých dnech se také potí, možná jste si toho nikdy nevšimli, protože to je pouze na spodní části tlapiček. Pes dokáže udělat na několik desítek grimas, zkuste ho někdy důkladně sledovat, možná vás tím nejen překvapí, ale i pobaví a nezapomeňte takové okamžiky zvěčnit na fotografii.
dívka se psem u vody.jpg
Pejskové štěkají, to už ví i malé dítě, počet zvuků, které dokáží vydat, se čítá na deset. U lidí jsou problémy se slepým střevem dost časté, pokud vás tato zdravotní komplikace postihne, můžete svému pejskovi závidět, protože on slepé střevo ani nemá. Že psi vidí černobíle, se také nezakládá zcela na pravdě, dokáží rozeznat šedou, zelenou nebo modrou barvu. Pokud rádi běháte, zkuste jako společníka využít svého psa, dokáže dosáhnout rychlosti téměř 20 km za hodinu.
Kočičky se na rozdíl od nás a pejsků nezpotí vůbec, může za to nepřítomnost potních žláz. Co do rychlosti běhu, se vyrovnají psům. Desetkrát více než pes mají zvukových projevů. Přestože většina plemen koček vypadají velice křehoučce, mají o neuvěřitelných 28 kostí v těle více než člověk. Prstíků na tlapkách mají menší počet než my, celkem osmnáct. Něco pravdy bude i na tom, že jsou to chytrá zvířata, co se týká paměti, za ní jsou nejen psi, ale i opice, které by měl být člověku geneticky nejblíže.
kočka a papoušek.jpg
Exotičtí tvorové
Milovníci exotiky si pořizují papoušky. Je až neuvěřitelné, že tak malý tvor za den sní potravu, která činí polovinu váhy jeho samotného. Co se týká délky života, ti větší jako je např. Ara ararauna se mohou dožít až osmdesáti let.

Back to Top