Ovoce bohů – acai

Její obliba a sláva stoupla opravdu velice rychle a dnes na acai narazíme skoro v každém specializovaném obchodě. Velice oblíbenou pochoutkou, na niž jste mohli narazit například, když jste se vydaly s kamarádkou na snídani, je acai bowl, nebili v překladu do češtiny acaiová miska nebo mísa. Co je to acai https://www.nakliceno.cz/blog-o-zdrave-vyzive/co-je-to-acai/?

Acai bowl

Jak už jste možná mohli poznat, acai je druhem ovoce. Toto ovoce k nám přicestovalo z Jižní Ameriky, kde se normálně nachází, jako plod Euterpe brazilské neboli kapustoně brazilské, což je speciální durh palmy. Tato speciální palma, jež se nachází převážné v tropech, plodí fialové kuličky, které jsou také nazývány ovocem bohů. Zda je to kvůli tomu, že jsou opravdu vzácné a nedostanou se jen tak k někomu, protože je za prvé jejich pěstování velice ale velice obtížné, protože si palma žádá specifické podmínky, a za druhé plodí až po čtyřech letech, anebo kvůli blahodárným účinkům, jimiž se acai pyšní. Jasným faktem ovšem je, že se všechny tyto faktory odráží na finální ceně, která není zrovna nízká.

Zpět ale k tématu, jež jsem již nakousla, tedy k oním jedinečným účinkům, které tyto poměrně malé bobulky přinášejí. Hlavním ceněným artiklem je vysoký obsah antioxidantů, díky čemuž je koneckonců acai také zařazena na velice pozorovaný seznam superpotravin. Jak je všeobecně známo, antioxidanty mají na naše tělo opravdu blahodárný vliv, protože nejen že zpomalují proces stárnutí, ale také zabraňují vzniku celé spousty nemocí, mezi nejzmiňovanější patří hlavně ty rakovinného typu. Acai je ale také velice dobrým pomocníkem u osob, které trpí špatnou anebo minimální obranyschopností organismu. Nám ženám by také mělo toto ovoce zlepšovat kvalitu pleti, vyhlazovat vrásky a dodávat neodolatelnou krásu. Rovněž také podporují správnou funkci trávicího systému a urychlují metabolismus, což potěší hlavně věčné dietářky. Velice často bývá také označováno jako přírodní doping, protože tělu dodává neskutečné množství energie a přispívá zdravému srdci a cévám. Údajně by také měla acai podporovat zdravý zrak a předcházet vzniku zánětů.

Acaiová dřeň

Díky těmto, a další spoustě skvělých účinků, jež má na naše zdraví, je velká škoda, že je v našich krajích nulová šance na to, natrefit na čerstvé plody. Hlavním problémem je transport, který není dostatečně rychlý na to, aby se po cestě ovoce nezkazilo. Nezbývá nám tedy nic jiného než se spokojit s jejími jinými variantami, mezi které patří například jemný prášek, tablety anebo ve zmražené formě.

Back to Top