Když se podnikateli nedaří dobře

Soukromí podnikatelé se živí v podstatě podle jednoduchého schématu. Buď nabídnou své znalosti a dovednosti, které se hodí někomu jinému, kdo jim za to adekvátně zaplatí, nebo něco nakoupí, svou prací tomu přidají určitou hodnotu a pak to se ziskem prodají dál.

Ať už jde o tu nebo onu variantu, jde v zásadě o to, aby to, čemu se někdo takový věnuje, přinášelo dostatečné zisky. Takže se tu musí uzavírat buď tu a tam skutečně velký obchod, nebo průběžně spousta drobných transakcí, případně obojí zároveň. A to musí vést v konečném důsledku k tomu, aby měl podnikatel příjmy, z nichž vyžije a jimiž současně zaplatí i všechny výdaje, jež s jeho podnikatelskými aktivitami nějak souvisejí.

jeden dolar

Jenže mají soukromníci vždy jistotu, že si na potřebné peníze přijdou? Samozřejmě, že nemají. Ti si musí sehnat někoho solventního, kdo je schopen jim platit, a musí mu nabídnout něco, za co je dotyčný zákazník ochoten své peníze vynaložit. A to není zaručeno žádnými zákony či předpisy. To musí každý soukromý podnikatel dokázat sám s využitím vlastních sil a schopností.

A když to nedokáže? Když někdy jeho příjmy nedosahují ani zdaleka takové výše, jaká by byla žádoucí k pokrytí všech výdajů? Pak se dá buď zkrachovat, nebo se dá získat nebankovní americká hypotéka, díky které jsou peníze k dispozici i tehdy, když si je soukromník právě nevydělá.

desetimilionová bankovka

Taková hypotéka může být tedy vítanou pomocí. A lze kvitovat s povděkem, že se dá tato získat docela snadno. Není to totiž bankovní půjčka, a proto se u ní nelpí na mimořádně vysokých příjmech žadatele, na registrech dlužníků bez záznamů a dalších pozitivech. Tady je daleko důležitější, zda se zájemce o tuto půjčku dokáže zaručit za její splácení zástavou nemovitosti a má aspoň na minimální splátky.

A protože to může nabídnout kdejaký podnikatel, obvykle se tu uspěje. A podnikání je zachráněno. A podnikatel spolu s ním.

Back to Top