Energii najdete ve vitamínech

Většina lidí je po dlouho trvající zimě ještě poměrně skleslá. Není se ani čemu divit. Nedostatek přirozeného světla se dokáže negativně projevit na většině z nás. Mnohdy tyto splíny trvají i do léta, což rozhodně není dobře. Je potřeba proti tomu účinně bojovat. Někdo zařadí do svého života více pohybu, jiný naopak raději lenoší. Ovšem nejúčinnější zbraní jsou vitamíny. A to všechny typy. Díky nim fungujeme tak jak máme. Bez nich bychom byli úplně vyřízení. A jak je do těla dostat? Inu, nejjednodušší je prostě je sníst, a to v přírodní podobě. Čím dál tím více lidí dnes bere vitamíny ve formě tabletek, což rozhodně není dobrá cesta. Tímto způsobem totiž nedokážete efektivně vstřebat vše, co potřebujete. A to by byla škoda.
části limetky
Základem je zeleninu nebo ovoce, ve kterých jsou vitamíny nejčastěji obsaženy, tepelně nezpracovávat nebo zpracovávat, ale velice krátkou dobu. Dlouhotrvající vysoké tepoty totiž mohou za likvidaci veškerých potřebných látek, které se v zelenině, potažmo v ovoci vyskytují. Pokud si tedy budete chtít udělat chutnou zelňačku s tím, že do sebe dostanete ze zelí veškeré vitamíny, které jsou v něm obsaženy, sněte dál. Jistě, úplně s prázdnou neodejdete, ale že by se jednalo o nějakou vitamínovou pumu, to se rozhodně říci nedá. Zelí jezte nejlépe sirové nebo ho zpracujte do podoby pickles.
tři rajčata

Smoothie a kvašená zelenina

Pickles je v podstatě kvašená zelenina, která je známá svou vysokou výživovou hodnotou. Super je, že si to můžete vyrobit i doma svépomoci. Budete k tomu potřebovat pouze vhodnou zeleninu, například výše zmíněné zelí. To nasolíte, počkáte až pustí šťávu a naložíte do sklenic, ve kterých ho necháte na temném teplém místě kvasit minimálně jeden týden. Pak ho můžete buďto sníst nebo dát do lednice. Obdobně zdravé jsou i smoothie. Jedná se v podstatě o koktejly z ovoce nebo zeleniny. Stačí jen smíchat tekutinu, nejčastěji v podobě vody nebo mléka, ovoce či zeleninu, pořádně rozmixovat a výsledek pak celý vypít.
 
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back to Top