Dům plný lidí a zvířat

Která rodina by netoužila po tom, mít člena rodiny, který bude jejich miláčkem? Nejsou to pouze děti, které po domácím mazlíčkovi touží už jen z principu, ale i rodiče milují, pokud se můžou starat i o další členy rodiny, kteří jsou chlupatí a rozdávají lásku všude kolem.

ležící kočka

Když je zvířat poněkud hodně

Pořídit si jedno zvířátko do vašeho domova je zcela běžnou záležitostí, na které není nic zvláštního. Pokud však mají všichni členové domácnosti odlišné představy o tom, o koho se doma chtějí starat, nabízí se řešení – pořídit si hned několik druhů mazlíčků. V takovém případě se z vašeho domova stane takzvaná malá Zoo, která bude náročná na péči, čas a v neposlední řadě i na úklid.
Jestli je to i váš případ a v domě vám běhá několik zvířat, musíte jim věnovat nejen pozornost, ale především i časové možnosti, které potřebují.
pes na zádech

Životní styl v domě plném chlupů

Pokud milujete zvířata nadevše a jejich přítomnost je vám blízká a považujete ji za nepostradatelnou, prakticky nic nebude bránit tomu, abyste jich měli doma hned několik. Starostlivost o nich však přináší velkou zodpovědnost a možná se přistihnete při situaci, že celé dny netrávíte nijak jinak, než v jejich obklopení.
Taktéž je pro mnoho lidí, kteří k vám přijdou na návštěvu, nepříjemné být v domě, který je plný chlupů. I přes veškerý a každodenní úklid, se tomuto jevu nevyhnete. Ke zvířatům to jednoduše patří.
A pokud nechcete být za podivíny, musíte si určit nějakou hranici toho, co je dostatečné množství a kolik mazlíčků je už příliš. Možná vám takový styl života bude vyhovovat, ale přináší i několik negativních vlastností, které musíte brát v potaz už před jejich pořízením.
1.     Každé zvíře je specifické a jeho denní i noční režim, představuje jiné požadavky. Musíte myslet na to, abyste jim jejich potřeby splnili, a pokud je to možné – na maximum.
2.     Váš volný čas se omezí na několik stereotypních povinností, kdy vaši energii budete muset obětovat věčnému úklidu kolem vašich vysněných miláčků.
3.     Finanční stránka je neméně podstatná.Už jenom samotné krmivo stojí mnoho peněz. Taktéž pelíšek pro každého z nich a dokonce i hračky, které by měly mít na hraní.

Back to Top