Zásady klidného stěhování s vypůjčenou dodávkou

Prostudujte smluvní podmínky a zajistěte si pojištění – neznalost zákona neomlouvá a platí to i pro tento případ. Když jste dobře obeznámeni s pravidly pronájmu dodávek, nic vás nezaskočí a teprve ne nějaká technická závada nebo nehoda. Pro váš klid je vždy lepší zajistit si vlastní pojistku, zvláště při stěhování, kdy může dojít při manipulaci s břemeny k poškození interiéru vozu, což je dokonce pravděpodobnější, než nějaký dopravní karambol. I s pojištěním vás vyjde tato služba levněji, než stěhování s profesionály.

stěhovací proces

Vyberte vhodný den a hodinu – nejhorší nápad je začít se stěhováním (i s pronájmem vozu) v pondělí ráno. Na silnicích je silný provoz, zácpy (stejně jako v neděli navečer), řidiči jsou nevrlí, nervózní, začíná běžný pracovní týden a pro každého, kdo o víkendu odpočívá, je pracovní pondělí jistý druh šoku. Podobné to bývá v úterý, v menší míře i ve středu. Nejlepší den na stěhování je čtvrtek, blížící se víkend většinu z nás uklidňuje, klesá i provoz, řidiči jsou klidnější a vyrovnanější. Dobrý je také pátek dopoledne, ale v odpoledních hodinách už se mnozí přesouvají na chaty a chalupy.

krabice na stěhování

Mějte vše nachystané předem – v den pronájmu vozu z půjčovny dodávek v Praze rentcarservice.cz musíte mít bezpodmínečně všechno sbaleno a připraveno k transportu. Počítá se každé zdržení, takže to znamená mít zajištěné i parkování na obou místech, klíče od objektů a neomezený přístup, případně zajištění výtahu. Mohou se hodit i stěhovací popruhy, rudlík, stěhovací lišty, kladka atp. Musíte mít také při ruce spolehlivého pomocníka, nejlépe z řad rodinných příbuzných. Měli byste také mít věci roztříděné a vyčleněné ty, které patří do sběrného dvora nebo do kontejneru.

Dostatek obalového materiálu – ten budete potřebovat nejen na balení věcí do krabic, ale musíte nějak zabezpečit náklad před pohybem uvnitř vozu, takže molitan, starý textil, papírový karton a bublinková fólie v dostatečném množství.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back to Top