Vyhněte se zbytečným zmatkům při stěhování

Stěhování může proběhnout v poklidu, pokud se na něj důkladně připravíte.

Situace, kdy vzniká chaos a zmatek

Vyhněte se zmatkům během stěhování odnesto.cz. Je to jedna ze základních věcí, co musíte dodržet, aby vše probíhalo s nadhledem a bez stresu. Stres je největší nepřítel v životě, nikdy vám nedokáže vhodně poradit a naopak vám pokaždé zkomplikuje situaci.

Zůstaňte v dobré psychické pohodě – toho lze docílit především včasnou přípravou. Žádné akce na poslední chvíli, klidně i pět týdnů předstih na balení věcí, jejich třídění, úklid, demontáž nábytku a všechny potřebné administrativní úkony. Pamatujte také na volné chvíle, kterých využijte na procházky v přírodě, projížďky na kole, výlety autem, nejlépe někam k vodě nebo do hor.

volná silnice

Dodržujte pitný režim – Ve vypjatých životních situacích se může stát, že zapomenete na dostatek tekutin. Dehydratace vám pak může vyvolat deprese a spustí špatná rozhodování, takže si můžete přivodit různé maléry nebo dokonce úraz či nemoc. Hydratace organismu je důležitá hlavně při sportu, v letním horku a samozřejmě i při stěhování.

A zapomeňte na alkoholické nápoje, ty vám rozhodně nepomohou. A nenabízejte je ani stěhovákům, maximálně nealkoholické pivo, pokud budou mít zájem.

pitný režim

Dbejte na správnou životosprávu – nejste-li zrovna milovníci zdravé výživy, snažte se alespoň v průběhu stěhování dbát na ta základní pravidla: Mějte po ruce dostatek lehčích jídel, jako jsou zeleninové saláty, čerstvé či sušené ovoce či ovocné šťávy (neslazené cukrem), směs oříšků, obloženou celozrnnou bagetu s ovčím sýrem nebo s luštěninovou (fazolovou či cizrnovou) pomazánkou atp. Knedlo-vepřo-zelo nebo smažený řízek s bramborem nejsou ve stěhovací den nejlepší nápad – budete je dlouho a obtížně trávit, což negativně ovlivní činnost mozku, nervové soustavy a pohybového ústrojí.

Back to Top