Tip na dovolenou bez starostí

Všechny výlety na kolech, které během vaší dovolené cestovní kancelář připravila, zvládne každý cykloturista. Jsou určeny všem, kteří rádi a pravidelně jezdí na výlety na kole. Dokonce je možnost takto strávit dovolenou i se svými dětmi.

kolo

Jak je dovolená organizována? Po naložení kol do přívěsu, na předem určených nástupních místech, převeze autobus všechny účastníky do cílové oblasti, kde jsou ubytováni. Zpravidla na jednom místě. Odtud podnikají, za doprovodu vedoucího zájezdu, každý den plánované a předem připravené cyklotrasy, někdy i s podporou autobusu.

Jak probíhá konkrétní výlet? Účastníci jsou na počátku každého výletu vybaveni speciálními mapkami, s předtištěnými trasami a potřebnými informacemi pro tento den. Po vyložení kol z přívěsu každý z účastníků buď individuálně, nebo ve skupince, celodenní trasu absolvuje. S vedoucím zájezdu je během dne zajištěno telefonické spojení. Pro případ nenadálých problémů. Návrat do místa ubytování je často vyřešen pomocí autobusu.

Kolik kilometrů se denně jezdí? Každý den to je přibližně dvacet až šedesát kilometrů. Kilometráž však o výletu vypovídá velmi málo, protože tu jsou ještě další faktory. Převýšení, vítr, teplota apod.

Jaké kolo si sebou vzít? Cykloturistické výlety nekladou žádné speciální požadavky na typ kola. Vzhledem k tomu, že některé výlety vedou po cestách bez asfaltového povrchu, nejsou vhodné galusky. A výlety nevedou po trasách, na která jsou uzpůsobena horská kola.

cyklostezka

Co když se pokazí kolo? Předpokládá se, že každý cykloturista si umí opravit drobné závady na kole, jako je píchnutá duše, sám. A že si veze sebou na dovolenou příslušné vybavení. Ze zkušeností je známo, že vážné poruchy se vyskytují zřídka. V drtivé většině jsou důsledkem zanedbané údržby. Nečekané poruchy pomáhá odstranit vedoucí zájezdu a je-li to možné, odkazem na místní cykloservis.

Back to Top