Lidská závist nezná mezí, hlavně když stačí jenom kápnout něco do díry

Často se stává, že soudy musí řešit, jak jeden soused druhému něco způsobil jen tak proto, aby se zaradoval. Sousedské spory jsou často vyhrocenější než rozvody, protože jsou to spory, které se budovaly tak nějak po celé generace. Mnohdy ti sousedé ani nevědí, kdo to začal nebo co se vlastně tak strašného stalo, ale už se neptají. Prostě škodí jeden druhému, dokud jeden z nich neumře nebo se neodstěhuje.
naštvaný muž

Nekonečný koloběh naschválů a drobných sabotáží však může přerůst v opravdu vyhrocený konflikt. Často se i stane že jeden soused druhého vzal něčím po hlavě nebo mu nějak poškodil nemovitost či auto. Často je také příroda a květena terčem. Stalo se i, že jeden soused druhému otrávil studnu. Sice si myslel, že to způsobí jenom nějaký průjem, ale celá vedlejší rodina následně musela být převezena do nemocnice. To potom končí sranda.
kolo před domem


Jak se vlastně uchránit od těchto sabotáží?


Někdy jediné, co stačí, tak je zakoupit nějakou věc, která udělá více než dost. Například pokud máte díru v zemi a bojíte se o to, že by vám tam někdo, nedej bože, chtěl něco hodit. Často stačí prostá poklice či nějaký poklop. Potom už se tam opravdu jen tak někdo nedostane. Minimálně by si musel poradit s tím poklopem, který je ale někdy tak těžký, že byste si tohoto pokušitele všimnuli mnohem dříve. Často se škádlíme a doufáme, že to ten druhý nepřežene, jenomže nikdy nevíte, co se tomu druhému honí v hlavě.
označení na poklopu

Často to může být totiž ten nejzákeřnější plán odvety, jaký by mohl kdo vymyslet. Ono se stejně říká, že kdo chce, ten bude mít. Jenomže vždycky je mnohem lepší, pokud máte pojištěné alespoň takové případy, kdy by to mohlo opravdu uškodit. To se ostatně týká také i obecné zeleně nebo květin. Například také může na cizí pozemek pronikat zvěř (drůbež, domácí zvířata) z vedlejšího a majitel nechce nic dělat. To se potom jedině obrátit na soud v občanskoprávním řízení.

Back to Top