Heboučké a měkoučké

Asi každá maminka chce mít krásné miminko. Krásné pro svoji maminku zjevem každé je, ale jde i o to, do čeho ho ustrojíme, jaký mu pořídíme kočárek a další vybavení. Trh s věcmi pro miminka neuvěřitelně bují. Lidé do mrňousků rádi investují, vidí se v nich a díky sociálním sítím se jimi mohou často a hojně chlubit. Je to trochu úsměvné, protože často slýcháváme, že pořídit si dítě je příliš drahá záležitost a proto s jejich plozením hodně párů otálí, až je někdy až moc pozdě. Přitom je to spíše právě tlak společnosti, který nás nutí k drahým nákupům. Minimálně na prvních pár let, kdy je dětem v podstatě ještě jedno, co nosí a jakou to má značku, pořídíte vybavení klidně velmi levně z druhé ruky nebo v různých obchodních řetězcích ve výprodejích.
chlapeček v modrém.jpg
Levné také neznamená kvalitativně špatné. Například Lidl nebo Pepco nabízejí pro malá miminka krásné věci a v Lidlu je seženete i v bio kvalitě. Také si ale musíte většinou přivstat, protože jakmile jsou v nabídce, bývají velmi rychle vyprodané. Dnes můžete ale zvolit i nákup přes internet a nemusíte se tlačit ve frontách u košů s oblečením.
Co je ale větším problémem, než nabídka oblečení, to je vzhled a barva. Člověk má často pocit, že je to všechno na jedno brdo. Pokud chce nějaký trochu výstřednější nebo pestřejší kousek, musí si buď připlatit v některém z menších butiků, nebo vyjet za nákupy do zahraničí. Tuto variantu volí také stále více lidí. Populární jsou například Drážďany nebo Vídeň. Případně objednávání věcí ze zahraničí po internetu.
spánek miminka.jpg
Pokud vám ovšem objednávání ze zahraničí přes internet přijde poněkud rizikové a na nákupy za hranice se vám nechce, nemusíte zoufat. I u nás existují obchody, kde krásné a pestré oblečení pro malé děti seženete . Ať už pro to svoje nebo jako dárek.

Back to Top