Co nejvíc škodí prostatě i našemu organismu


Co škodí prostatě, je výraz, který do vyhledávačů zadávají muži, co s velkou pravděpodobností již s prostatou mají problémy. Samozřejmě, že je ideální věnovat se zejména prevenci, abyste toto nemuseli řešit v rámci zdravotních obtíží, ale pokud již k tomu dojde, je opravdu nejvyšší čas začít se o toto téma zajímat více do hloubky.

muž a žena

Stres – ve stresu lidé podnikají mnoho špatných rozhodnutí a bohužel se tento životní styl stává nepsaným pravidlem, mimochodem, někteří jedinci dokonce považují stresové situace za normální životní projev. Tak to ale vůbec není, stres do života nepatří, je to jen důsledek chybných rozhodnutí jednotlivců i celé společnosti. Nechcete-li doplácet na tyto katastrofální jevy, vyvarujte se stresu v plném rozsahu, nebo alespoň v co nejvyšším. Vypomáhejte si zároveň bylinnou léčbou, zejména různými druhy Ženšenu nebo Kotvičníkem zemním.

šťastný muž

Podívejte se na svůj talíř a do chladničky – co máte dnes na talíři a co v chladničce? Není tam náhodou „vepřo knedlo zelo“, uzené maso s bramborovým knedlíkem anebo párek v rohlíku? Nechladí se v chladničce plzeňská dvanáctka a na horním regálu dort se šlehačkou? Pak se nedivte, že máte problémy s prostatou? Prostatě nejvíc škodí nadbytek masa a uzenin, cukrovinky, bílá mouka a alkohol. Naopak jí prospěje zelenina, ovoce, luštěniny, celozrnné obiloviny (zejména pohanka, quinoa a jáhly), ořechy a semínka a kvalitní panenské rostlinné oleje (lisované za studena).

Sex – o prostatě se ví, že by se měla podporovat její pravidelná činnost, jinými slovy prospívá jí kromě zdravého jídelníčku a dostatku tělesného pohybu (bez stresu) i častý sex nebo alespoň masturbace. V ideálním případě každý den, nejlépe ráno. A co se týče sexu, velmi záleží na tom, v jakém prostředí, s jakou partnerkou a s jakými emocemi. Čím kvalitnější, tím lepší, samozřejmě.

Back to Top