Co je základem pro úspěch nových technologií

Asi každý vidí, že současná technická revoluce pokračuje překotným tempem. Výsledkem je pak velké množství nejrůznějších nových technologií, které od výrobců vychází takřka denně. Všechny mají za úkol usnadnit nám život a především přinést svým výrobcům zisk, avšak pravdou je, že se jich skutečně uchytí jen velmi málo.

 

chytré hodinky patří k úspěšným technologiím

 

V tom, zda uspějí či nikoliv, hraje roli poměrně velká spousta faktorů, z nichž některé lze sice předvídat a dokonce i ovlivnit, jiné však pouze částečně či dokonce vůbec. Proto na sebe firmy vždy berou riziko, že se investice do dané technologie nevyplatí a celý podnik skončí ztrátou, ačkoliv se jej samozřejmě snaží minimalizovat.

 

Jednou z věcí, kterou mohou ovlivnit a která má na úspěch velký vliv je propagace. Ta by měla být vedena tak, aby byla zaměřena přesně na danou cílovou skupinu. Je potřeba je navnadit k tomu, aby si daný produkt koupili a přesvědčit je, že ona nová technologie jim nejen usnadní život, ale je v podstatě nezbytná k tomu, aby byli skutečně spokojeni.

 

robotické vysavače se zatím příliš neuchytily

 

Dále je to ono vylepšení samotné. Skutečně jej lidé budou využívat, i když prvotní nadšení opadne? Bude pro ně užitečné v běžném životě? A především, je dostatečně jednoduché na používání? Musíme si uvědomit, že většina lidí jsou naprostí laici, kteří navíc nemají příliš chuti se učit novým věcem. Proto musí být vše dostatečně jednoduché, aby to dokázali pochopit.

 

V úvahu je také potřeba vzít výrobní náklady a náročnost výroby samotné. Skutečně se nám výroba vyplatí, a to nejen finančně, ale také časově? Bude ji možné v budoucnu zjednodušit či dokonce zautomatizovat? Mnoho projektů ztroskotalo právě na tom, že samotná technika výroby byla příliš složitá, a nebylo je tedy možno uvést do širší praxe.

 

Limitující jsou také trendy dané doby. Nesmíme totiž zapomenout, že se je nesnažíme udávat jen my, ale také všechny ostatní firmy. K tomu je nutné také přičíst danou sociálně-politickou situaci, která zde panuje. Je tedy jasné, proč se jen zlomek nových technologií skutečně dostane na širší trh. I tak je však tempo, kterým jsou vyvíjeny, skutečně rychlé. Znamená to ale také současně, že je to dobře?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back to Top